Masaż klasyczny: co to jest? Co daje Ci ten masaż?
Coraz więcej pracujesz i coraz częściej odczuwasz zmęczenie lub nadmierny stres. Aby prawidłowo funkcjonować potrzebujesz naturalnego odpoczynku i relaksu. Ten masaż zrelaksuje Twoje ciało, a ciało pozwoli zrelaksować się Tobie.
Dlaczego jest to masaż dla Ciebie?
Wszyscy narażeni jesteśmy na stres, jest on nieodłącznym elementem dzisiejszego, szybkiego stylu życia. Pomyśl teraz chwilę i odpowiedz sobie na pytania:
- Czy dużo pracujesz?
- Czy ciągle się śpieszysz?
- Może jesteś w złej formie psychofizycznej (boląca głowa lub kręgosłup) i szukasz dla siebie pomocy?
- A może źle sypiasz?
Jeżeli choć raz odpowiedziałeś TAK, to znaczy, że zbyt mało odpoczywasz i brakuje Ci pozytywnej energii by odreagować i uwolnić się od codziennych napięć. Jeżeli dodatkowo masz spięte plecy lub częste bóle głowy, to powinieneś w naturalny sposób zrelaksować swoje ciało, odpocząć i wyciszyć umysł.
I właśnie w tym pomoże ci masaż klasyczny. Dzięki niemu w naturalny i najlepszy sposób zrelaksujesz się i uwolnisz swój umysł.
Co dobrego daje Ci masaż klasyczny?
Przede wszystkim ma za zadanie wyrównać emocje i napięcia, odprężyć Cię i zrelaksować. Wówczas troski dnia codziennego stają się łatwiejsze do rozwiązania i klimat wokół Ciebie jest spokojny i pogodny.
Już po pierwszym masażu wiele osób odczuwa satysfakcję, poprawę samopoczucia i często upragniony lepszy sen. Powoduje on również likwidację napięć psychosomatycznych, daje odprężenie i relaks po ciężkim dniu, lub po przepracowaniu.
Wywołanie stanu relaksacji i radości następuje przez uwolnienie endorfin (tzw. hormon szczęścia), dlatego masaż klasyczny jest doskonałą, naturalną metodą na rozładowanie stresu wywołanego pracą zawodową i życiem w ciągłym pośpiechu.
Jak często stosować?
Najczęściej masaże klasyczne (częściowe lub całościowe) stosuje się w seriach składających się z kilku zabiegów wykonanych w krótkim okresie czasu. Przykładowo 10 - 15 zabiegów codziennie lub co drugi dzień.
Masaż klasyczny można stosować również z dłuższymi przerwami pomiędzy zabiegami. Ten sposób najczęściej stosowany jest jako podtrzymanie efektu, który został uzyskany w serii lub jako działanie profilaktyczne.
"Każda minuta, w której się śmiejemy, przedłuża życie o jedną godzinę"
Stare przysłowie chińskie